معجزه دکوراسیون در خانه های کوچک قسمت اول

معجزه دکوراسیون در خانه های کوچک قسمت اول

معجزه دکوراسیون در خانه های کوچک قسمت اول

 در روزگاری نه‌چندان دور که زندگی شهرنشینی تا این حد با اقبال عمومی روبه‌رو نگشته بود، مردم به طور عموم در خانه‌هایی وسیع با چندین اتاق، حیاط، انبار و ... زندگی می‌کردند؛ ولی این کوچ‌نشینی به سمت شهرهای بزرگ‌تر، در جستجوی کار و زندگی بهتر، در نهایت موجب رشد روز افزون جمعیت شهرهای بزرگ و در نتیجه افزایش تقاضا برای مسکن شد و نتیجه‌ی تمام این افزایش‌ها چیزی جز ظهور آپارتمان‌هایی که گاهی حتی از اتاق‌های خانه‌های قدیمیمان نیز کوچک‌ترند نبود. شاید در ابتدا زندگی در این خانه‌ها برای خیلی از ما اندکی عجیب و نامانوس بود، ولی می‌بینیم که امروزه به صورت یک امر عادی و پذیرفته شده در بین اکثریت افراد درآمده است. با این وجود، مشکلی که شاید بین همه‌ی کسانی که زندگی در این خانه‌ها را برگزیدند مشترک باشد، کمبود فضای کافی برای یک زندگی روزمره است که اگر به صورت صحیح مدیریت نشود،

در روزگاری نه‌چندان دور که زندگی شهرنشینی تا این حد با اقبال عمومی روبه‌رو نگشته بود، مردم به طور عموم در خانه‌هایی وسیع با چندین اتاق، حیاط، انبار و ... زندگی می‌کردند؛ ولی این کوچ‌نشینی به سمت شهرهای بزرگ‌تر، در جستجوی کار و زندگی بهتر، در نهایت موجب رشد روز افزون جمعیت شهرهای بزرگ و در نتیجه افزایش تقاضا برای مسکن شد و نتیجه‌ی تمام این افزایش‌ها چیزی جز ظهور آپارتمان‌هایی که گاهی حتی از اتاق‌های خانه‌های قدیمیمان نیز کوچک‌ترند نبود. شاید در ابتدا زندگی در این خانه‌ها برای خیلی از ما اندکی عجیب و نامانوس بود، ولی می‌بینیم که امروزه به صورت یک امر عادی و پذیرفته شده در بین اکثریت افراد درآمده است. با این وجود، مشکلی که شاید بین همه‌ی کسانی که زندگی در این خانه‌ها را برگزیدند مشترک باشد، کمبود فضای کافی برای یک زندگی روزمره است که اگر به صورت صحیح مدیریت نشود، چه از لحاظ عملی و چه از لحاظ بصری، می‌تواند آزار دهنده و دردسرساز گردد. شاید در این مواقع بهترین کار این باشد که به سراغ راهکارهای دکوراسیون داخلی برویم و ببینیم که در چنین شرایطی برای ما چه پیشنهاداتی دارد.

نشیمن

تاثیر سایز مبلمان

اولین نکته‌ای که باید در هنگام خرید مبلمان و اثاثیه برای یک آپارتمان کوچک در نظر داشته باشید، اندازه‌ی آن‌هاست. شاید شما مبل‌ها و یا میزهایی را بپسندید که بزرگ و در عین حال خیلی شیک و زیبا باشند. ولی باید بدانید که مبلمانی با سایز متوسط یا نسبتا کوچک‌تر فضای شما را وسیع‌تر نشان میدهد. همچنین باید به ارتفاع وسایلی که می‌خواهید بخرید توجه کنید، زیرا مبلمانی که ارتفاع کمتری دارند فضا را بازتر و بزرگتر نشان خواهند داد.

نقش مهم رنگ‌ها

رنگ‌های روشن فضا را روشن‌تر، پرنورتر و در نتیجه دلبازتر و بزرگ‌تر نشان خواهند داد. بنابراین اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید برای انتخاب اثاثیه خود به جای رنگ‌های تیره از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

شفافیت عناصر

معجزه آینه‌ها 

احتمالا شما نیز درباره‌ی معجزه آینه‌ها شنیده‌اید، زیرا استفاده از آینه، یکی از آسان‌ترین و در عین حال بهترین راه حل‌های بزرگتر نشان دادن فضا در دنیای دکوراسیون داخلی است. نصب آینه‌های بزرگ بر روی دیوار و انعکاس نورها و ایجاد بعد در بزرگتر به نظر رسیدن فضا بسیار موثر است. اگر بتوانید آینه را روبه‌روی پنجره نصب کنید این تاثیر دوچندان خواهد شد؛ ولی در هرحال صرف‌نظر از محل نصب آینه، تاثیر قابل توجهی که از لحاظ بصری بر ابعاد فضایی خواهد داشت شگفت‌آور است.

انتخاب مبلمان ال شکل

اگر فضای نشیمن شما کوچک و مخصوصا مستطیلی شکل است، حتما به مبلمان ال شکل به عنوان یک انتخاب بسیار کارآمد و مناسب فکر کنید. با مبل‌هایی به این شکل، نه تنها فضای کافی برای نشستن در اختیار شما قرار می‌گیرد، بلکه حداکثر استفاده را از فضا خواهید کرد و دیگر به خالی گذاشتن فضاهایی که بین مبلمان عادی وجود دارد نیازی نخواهید داشت. 

 

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید........

 

 

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Product successfully added to the product comparison!